Ověření praktických dovedností - VMP

Ověření praktických dovedností provádíme pro kategorii M (motorové lodě) i pro kategorii S (plachetnice). Pokud prokážete, že máte potřebné dovednosti pro řízení lodě v souladu s osnovou Plavebního úřadu, vystavíme vám na místě osvědčení o ověření praktických dovedností.

Kdy a kde ověřujeme

Ověření probíhá vždy v Praze na Vltavě a trvá zhruba 1,5 h pro každou kategorii. Níže se můžete přihlásit na ověření v daných termínech. Pokud si přejete domluvit individuální termín, prosíme, kontaktuje nás.

Z čeho vás budeme zkoušet

  • příprava lodi na vyplutí
  • kontrola technického stavu a vybavení lodi
  • řešení krizových situací
  • záchrana „muže” přes palubu
  • manipulace s lodí v přístavu
  • řízení lodě v plavebním provozu
  • proplutí plavební komorou

Upozorňujeme, že se nejedná o výuku a vaše dovednosti budeme opravdu pouze ověřovat. Pokud se potřebujete dovednosti teprve naučit, přihlaste se do našeho výcviku praxe, případně se můžete přihlásit do kompletního kurzu pro průkaz vůdce malého plavidla.

Ceny

Cena Kategorie M
1 900 Kč s DPH

Cena Kategorie S
1 900 Kč s DPH

Co je potřeba s sebou

Na výcvik praxe potřebujete s sebou především odhodlání naučit se řídit loď. Na plachetnici doporučujeme vzít si sluneční brýle, čepici a oblečení do větru, případně podle počasí. Na motorovou loď stačí klasické oblečení, je zakryta a vytápěna.

Termíny ověřování

V termínu, který je určen pro obě kategorie, je také možné přihlásit se pouze na jednu z nich.

Aktuální info - online kurzy

Vzhledem k aktuální situaci jsou samozřejmě veškeré praktické jízdy zrušeny. Rádi bychom vám nabídli alespoň naši alternativu ke kurzu teorie, tedy možnost online kurzu. Jedná se o kompletní video kurz teorie vůdce malého plavidla. Videa v kurzu si můžete pustit kdykoliv budete chtít a opakovaně. Na veškeré učení tedy máte opravdový klid. Navazující praxi samozřejmě společně zrealizujeme hned, jak to bude možné. – Více informací o online kurzech zde.

V případě dotazů nás prosím kontaktujte.