Český mezinárodní námořní průkaz

Pokud chcete plout s lodí registrovanou v ČR v mezinárodních vodách (více než 12 Nm od pevniny), potřebujete právě tento průkaz. Platnost průkazu je vždy 5 let a jeho získání trvá zhruba měsíc a půl. Pokud s tímto průkazem budete chtít plout v Chorvatsku, budete k němu potřebovat i průkaz radiotelefonisty.

Pro tento průkaz pořádáme pravidelně kurzy pouze pro základní kategorii C. Pokud budete mít zájem, rádi pro vás uspořádáme kurz pro kategorii B nebo A na základě individuální dohody. V případě zájmu o více informací nás neváhejte kontaktovat.

Přihlášení do kurzu  

Kategorie průkazu

C

Základní kategorie pro plavbu s lodí do 16 m délky a do vzdálenosti 20 Nm (37 km) od pevniny nebo příbřežních ostrovů

B

Kategorie pro plavbu s lodí do 24 m délky a do vzdálenosti 200 Nm (370 km) od pevniny nebo příbřežních ostrovů. Pro získání této kategorie musíte nejdříve získat kategorii C

A

Kategorie pro plavbu s lodí do 24 m délky, bez omezení vzdálenosti od pevniny. Pro získání této kategorie musíte nejdříve vlastnit kategorii B

Kurz teorie a praxe

 

V jakém pořadí absolvujete kurzy je jen na vás. Vřele ale doporučujeme absolvovat nejprve teoretický a poté kurz praxe.

Kurz teorie

Během víkendového kurzu vás naučíme všechnu potřebnou teorii pro bezpečnou plavbu a úspěšné složení závěrečných zkoušek. Na kurzu vás budeme učit především pravidla pro námořní plavbu, plavební nauku, povinnou výbavu lodi, námořní navigaci, meteorologii a první pomoc.

Kurz se koná v sobotu i v neděli od 9 do 16 hodin s hodinovou pauzou na oběd. Kurzy organizujeme v některé z učeben v Praze, vždy podle počtu zúčastněných. Konkrétní adresu se dovíte vždy včas před kurzem.

Kurz praxe v Chorvatsku

Kurz praxe probíhá formou týdenní plavby na plachetnici v Chorvatsku. Během této plavby vás naučíme všechny potřebné dovednosti k tomu, abyste byli schopni bezpečné a zároveň záživné plavby. Součástí kurzu je i závěrečná praktická zkouška, při které vás vyzkouší kapitán, který s vámi bude na kurzu a vystaví vám doklad o absolvování zkoušky.

Abyste si plavbu užili a zároveň se naučili vše potřebné, skládáme na kurz vždy 4 - 7 člennou posádku. Doprava do mariny je individuální, většinou se ale setkáme někde v ČR a jedeme společně. Přihlášení a termín řešíme vždy na teoretickém kurzu.

Pokud si přejete absolvovat kurz praxe dříve než teoretický, prosíme, kontaktujte nás pro přihlášení.

Závěrečná zkouška

 

Závěrečná zkouška se koná v ČR a skládá se z ústního zkoušení komisí Ministerstva dopravy a výpočtu navigačního příkladu. Po složení zkoušky má Ministerstvo dopravy 30 denní lhůtu na vystavení průkazu, většinou vám ho ale odešle do 10-ti dnů na vaši adresu.

Podmínky pro připuštění ke zkoušce

  • podaná žádost opatřená 2x průkazovým fotem a kolkem 500 Kč
  • potvrzení o způsobilosti k řízení plavidla od lékaře pověřeného MD ČR (potvrzení nesmí být starší než 3 měsíce)
  • osvědčení o praktických dovednostech (obdržíte od nás po složení praktické zkoušky v závěru kurzu)
Ideální je, pokud nám v průběhu kurzů donesete všechny potřebné dokumenty a my je za vás ve složce podáme na Ministerstvo dopravy.

Ceny

 

Platba za kurz teorie probíhá hotově na místě. Za kurz praxe je možné zaplatit předem hotově nebo převodem.

ceny jsou uvedeny včetně DPH

Teoretický kurz

Cena kurzu zahrnuje učební skripta + nápoje a oběd + 500 Kč za kolek.

cena:

6 900 Kč

Kurz praxe

Cena zahrnuje pronájem lodi včetně pohonných hmot, služby kapitána a přístavní poplatky v domovské marině. Cena za kurz praxe nezahrnuje přístavní poplatky v ostatních marinách - cca 1.500 Kč za celou posádku za jednu noc.

cena:

13 900 Kč

Co je potřeba s sebou

Na teoretický kurz

2x průkazové foto a propisku, ve skriptech je prostor pro poznámky, lékařské potvrzení

Na kurz praxe

Bližší informace ohledně kurzu praxe řešíme vždy během kurzu teoretického. Pokud se teoretického kurzu nezúčastníte, neváhejte nás kontaktovat, na všem se společně domluvíme.

Na závěrečnou zkoušku

Pokud nám dodáte potřebné dokumenty během kurzů, budete na závěrečnou zkoušku potřebovat pouze občanský průkaz a navigační pomůcky (dostanete od nás na kurzu).

Termíny kurzů teorie

Přihlášení platí pouze do kurzu teorie pro kategorii C. Přihlášení a termín k praktickému kurzu společně domlouváme vždy na kurzu teorie.

Momentálně nejsou vypsané žádné termíny kurzu.